"> Markalandırma – SBS Kreatif

Markalandırma

Her bireyin kendine özgü davranışları, planları, yaşam tarzı ve felsefesi olduğu gibi tüzel kişilerin de aynı şekilde kendilerine özgü bir tarzı, planları ve stratejisi olmalıdır. Bu konu ile ilgili yapılan araştırmalarda aynı iki ürün; bir durumda markalandırılırken, diğer durumda hiç bir çalışma yapılmadan tüketiciye sunuluyor. Araştırma sonucunda, markalandırılan ürünün %50 oranında daha fazla getiri sağladığı görülüyor.

Tüketiciler markalar ile bir bağ kurarlar ve memnun kaldıkları süreçte, o markayı tercih etmeye devam ederler. Günümüzde başarıya ulaşmak için markalaşmak gerekir. Marka olabilmek için de iletişim faaliyetleri titiz bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Markayı temsil eden renkten logoya, baskı ürünlerinden promosyon ürünlerine kadar tüm işleri en iyi şekilde gerçekleştirmek gerekir. Bunların hepsi aslında markanın elçisidir.

Biz markalandırma çalışmalarını yaparken, tüm bunları değerlendiriyor ve SBS Kreatif farkını ortaya koyuyoruz. Maksimum faydayı işte böyle elde ediyoruz.